Puslapiai
Kalba

MOKSLINĖS KOMUNIKACIJOS IR INFORMACIJOS CENTRAS VILNIUJE

Vilniaus universiteto mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (MKIC) stebina ne tik savo šiuolaikiška forma, bet ir moderniais techniniais ir statybiniais sprendimais. Atvira ir lengvai transformuojama erdvė studijoms, mokslui, darbui ir bendravimui, susiliejanti su gamta bei puoselėjanti naujovišką ir modernų mokymosi procesą.

Erdvės buvo planuotos tam, kad tarnautų žmonėms, o ne knygoms. Būtent todėl nuspręsta kuo efektyviau išnaudoti apšvietimą. Pastato langai saulėtose pusėse yra nedideli, griežtai apibrėžti linijiniais štrichais, kad knygos būtų apsaugotos nuo saulės šviesos, tuo pat metu sukuriant net įvairialypes skirtingas erdves pagal individualius skaitytojų poreikius, pradedant prieblanda, baigiant darbo vietomis, apšviestomis natūralia dienos šviesa. Dvi pastato sienos, kurios yra visiškai stiklinės yra atsuktos į mišką – raminančią erdvę. 

Siekiant įgyvendinti architekto Rolando Paleko sumanymus UAB,,Gaudrė“ specialistai suprojektavo ir pagamino šviestuvų sistemą ,,Vindo".